Czy inwestowanie w mieszkania jako pomysł na biznes jest opłacalne?

inwestowanie w mieszkania

Ludzie szukają pomysłu na biznes z dwóch głównych powodów – po pierwsze chcą inwestować i pomnażać swoje pieniądze, aby zwiększyć poziom i komfort życia, a po drugie szukają sposobu na rozwój i samorealizację, często chcą zrezygnować z obecnej pracy, w której się nie spełniają.

Najczęściej jednak oba czynniki idą ze sobą w parze sprawiając, że różne sposoby na własną działalność gospodarczą lub przynajmniej pomysły na dochodowe działanie w jakimś obszarze stają się coraz bardziej popularne. Już od jakiegoś czasu coraz więcej osób jako pomysł na biznes wybiera inwestowanie w mieszkania jako alternatywę dla ryzykownej gry na giełdzie czy słabo opłacalnego oszczędzania na różnego rodzaju lokatach i kontach. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości, a szczególnie pierwotny, przeżywa w naszym kraju tak duże ożywienie, co widać między innymi na stronie armadafinanse.pl. Zatem czy inwestowanie w mieszkania jako pomysł na biznes jest rzeczywiście opłacalne?

Rynek nieruchomości – inwestowanie w mieszkania

Szukając pomysłu na biznes warto pamiętać o tym, że rynek nieruchomości jako jedyny potrafi się tak skutecznie opierać i bronić przed różnego rodzaju wahaniami na giełdzie i innym finansowym zawieruchom. Poza tym mieszkania i domy zawsze będą miały swoją wartość – może ona nieco wzrosnąć lub zmaleć, ale nigdy nie będzie równa zeru. Oczywiście nie jest tak, że te czynniki w ogóle nie mają na niego wpływu, jednak skutki są dużo mniej dotkliwe i widoczne w porównaniu do innych branż. Porównując inne sposoby, gra na giełdzie jest bardzo niepewna – można bardzo szybko dużo zyskać, ale i też stracić, natomiast trzymanie pieniędzy na lokatach jest bezpieczne, ale prawie w ogóle nie opłacalne. W związku z tym rynek nieruchomości staje się bardzo pożądanym miejscem do zarabiania i pomnażania pieniędzy, a inwestowanie w mieszkania z kolei pomysłem na biznes.

Sposób na biznes w praktyce – armadafinanse.pl

Jeśli zdecydujemy się na inwestowanie na rynku nieruchomości, mamy do wyboru dwie najbardziej popularne rozwiązania. Pierwszy sposób na biznes to kupowanie mieszkań i później sprzedawanie ich w takim samym stanie za wyższą cenę lub też po generalnym remoncie za jeszcze większą sumę pieniędzy. Jeśli podejmiemy takie działania, powinniśmy zdecydować się na mieszkania z rynku pierwotnego, czyli prosto od dewelopera, choćby takiego jak armadafinanse.pl/.

Inwestowanie w mieszkania może się również opierać na kupowaniu ich, remontowaniu i urządzaniu, a następnie wynajmowaniu długoterminowym. W ten sposób inwestycja nie przyniesie nam szybkiego i dużego dochodu, tak jak w pierwszym przypadku, warto jednak pamiętać, że również ma swoje ogromne zalety. Bowiem jeśli kupiliśmy mieszkanie na kredyt, comiesięczny czynsz będzie pokrywał ratę, dzięki czemu bez większego wysiłku czy ryzyka będzie ono nasze po kilkunastu latach. Natomiast jeśli nabyliśmy je z własnych pieniędzy, comiesięczny czynsz będzie dla nas jakby dodatkową pensją.