Prowadzenie firmy w Hiszpanii – jak założyć spółke z ograniczoną odpowiedzialnością

Hiszpania jest popularnym miejscem dla startupów i inwestorów ze względu na doskonały warunki rynku. Dzięki bogactwu zasobów naturalnych i niskim podatkom Hiszpania stała się gorącym miejscem dla istniejących już firm. Kraj przyciąga również przedsiębiorców z całej Europy do założenia własnej firmy w Hiszpanii. Istnieją jednak pewne kroki, przez które trzeba przejść, aby móc nazwać się właścicielem działalności gospodarczej w Hiszpanii. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób przejść przez wszystkie niezbędne kroki i jak przebiega np. założenie spółki w Hiszpanii w branży beauty, przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informację!

 

Założenie działalności gospodarczej w Hiszpanii – jaki rodzaj działalności wybrać?

Tak jak na terenie całej Unii Europejskiej, tak również w Hiszpanii, istnieje kilka podstawowych rodzajów działalności gospodarczej, której właścicielami lub współwłaścicielami mogą zostać obcokrajowcy. Warto jednak dowiedzieć się wszystkich podstawowych informacji na temat poszczególnych rodzajów działalności, przed zdecydowaniem się na rejestrację i prowadzenie jednej z nich. Przygotowaliśmy listę rodzajów działalności gospodarczych, które mogą być prowadzone przez obcokrajowców na terenie Hiszpanii, wraz z krótkim opisem, który pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzje:

  • Jednoosobowa działalność gospodarcza – praca w formie samozatrudnienia jest zdecydowanie najczęstszym rodzajem prowadzenia działalności, prowadzonej przez obcokrajowców na terenie Hiszpanii. Przed rejestracją firmy, każdy przyszły właściciel, zobowiązany jest dopełnić wszelkich formalności takich jak np. uzyskanie numeru identyfikacji obcokrajowca w skrócie N.I.E.. Numer identyfikacji obcokrajowca jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na prowadzenie działalności oraz do otwarcia rachunku bankowego w hiszpańskim banku, co również jest niezbędne w przypadku prowadzenia firmy na terenie Hiszpanii. Właściciele jednoosobowej działalności, przed jej otwarciem, muszą również uzyskać numer ubezpieczenia społecznego oraz certyfikat potwierdzający rejestrację działalności w systemie przedsiębiorców RETA.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – sposób na rozłożenie odpowiedzialności, jaką jest prowadzenie działalności gospodarczej, na kilka zaufanych osób. Spółki takie jak sociedad limitada, które w Hiszpanii są niezwykle często wybierane, pozwalają na ochronę każdego właściciela spółki, przed odpowiedzialnością karną lub pieniężną w przypadku bankructwa firmy. Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii, nie jest problematyczna jeśli wiemy, co należy zrobić. Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpaniitak, jak w przypadku rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej, zaczyna się od uzyskania numeru identyfikacji obcokrajowca. Spółka musi również uzyskać certyfikat od The Mercantile Registry, który potwierdzi, że wybrana przez właścicieli nazwa działalności jest dostępna i możliwa do wykorzystania. Oczywiście, właściciele spółki, która działa na terenie Hiszpanii muszą również zająć się otwarciem rachunku w hiszpańskim banku. Dopiero po wykonaniu powyższych kroków, możemy przejść do złożenia wniosku o Akt Założycielski. Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii, wiąże się z dodatkowymi formalnościami, ale jest to rodzaj prowadzenia działalności, który chroni właścicieli spółki przed ewentualnymi problemami. Masz pytania? Skontaktuj się: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl