Tablice magnetyczne suchościeralne i ich niekonwencjonalne zastosowania

Szukasz oryginalnego wyposażenia do swojego mieszkania? Zależy ci na praktyczności połączonej ze stylowym wyglądem? W takim wypadku nasz artykuł jest przeznaczony właśnie dla ciebie. Piszemy w nim o tym jak tablice magnetyczne suchościeralne mogą stać się interesującym elementem każdego wnętrza. Zapraszamy do lektury wszystkich spragnionych aranżacyjnych nowinek.

 

Nie tylko do szkoły?

 

Tablica to przedmiot, który niewątpliwie kojarzy nam się ze szkołą. Nic w tym dziwnego – od dawien dawna stanowi jeden z jej najbardziej rozpoznawalnych symboli, tuż obok dzwonka i klasy lekcyjnej. Bez względu na to jakie skojarzenia w nas budzi – nie zawsze pozytywne – nikogo nie pozostawia obojętnym. Obecnie coraz rzadziej spotykamy się z jej klasycznym, kredowym wariantem. W większości wypadkow zastąpiła go tablica magnetyczna suchościeralna, o dużo większej funkcjonalności. Dzięki sklepom w rodzaju biuroszkola.pl, szybko stała się ona niezbywalnym narzędziem do przedstawiania informacji nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale też w nowoczesnych firmach. Co ciekawe, coraz częściej znajdziemy ją także w domu, gdzie pełni rozmaite funkcje.

 

Tablice magnetyczne suchościeralne w domu

 

Oto kilka ciekawych zastosowań tablicy magnetycznej suchościeralnej w domu:

Organizer

 

Choć coraz częściej nasze smartfony służą nam jako organizery, to niewątpliwie w każdym mieszkaniu przyda się konkretna, fizyczna przestrzeń do odpowiedniego zorganizowania domowego życia. W tej roli świetnie sprawdzi się jedna z tablic magnetycznych suchościeralnych, zawieszona np. w kuchni, czy też przedpokoju. Domownicy mogą pisać na niej wiadomości do siebie, różnego rodzaju przypomnienia, a także pozostawiać małe przedmioty, jak chociażby klucze, przyczepione za pomocą magnesów do jej powierzchni.

 

Zabawa i nauka

 

Innym pomysłem na zastosowanie tablic magnetycznych jest umieszczenie ich w pokoju dziecka, lub nastolatka, gdzie mogą – podobnie jak w kuchni, czy przedpokoju – pełnić rolę organizera dla najmłodszych. W przypadku młodszych dzieci, które dopiero co rozpoczynają naukę w szkole, domowa tablica może stać się sposobem na oswojenie tej w szkole, a także przestrzenią do ćwiczeni a pisania, oraz oczywiście zabawy! Łatwe ścieranie tylko zachęca do tworzenia coraz to nowych światów.

 

Estetyczny dodatek

 

Tablica to jednak nie tylko wysoka funkcjonalność, ale też estetyczny wygląd. Jeśli chcemy aby wpisywała się ona w styl naszego mieszkania to powinniśmy rozejrzeć się za jej ceramicznymi, bądź szklanymi wariantami, które odznaczają się niezwykle stylowym, nowoczesnym wyglądem. Równocześnie pozostają nie mniej praktyczne, niż standardowe modele.

 

Tablicowe inspiracje

 

Na tym oczywiście nie kończy się lista kreatywnych inspiracji. W tym wypadku wiele zależy od naszych potrzeb oraz domowych warunków, jednak pamiętajmy że w praktyce tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Gorąco zachęcamy do poszukiwania własnych pomysłów związanych z wykorzystaniem tablic. One przecież aż się o to proszą.