W jaki sposób zorganizować imprezę integracyjną dla swoich pracowników?

impreza integracyjna

Imprezy integracyjne bardzo mocno zyskały na popularności- za pewne przez wzgląd na to, że pozwalają lepiej poznać się osobom, które będą miały razem współpracować. Taka impreza daje możliwość porozmawiania w mniej formalnych okolicznościach, poznania się i odkrycia całkiem nowych kanałów komunikacji, które potem będzie można wykorzystać także w codziennej pracy. To, jakie interakcje zachodzą pomiędzy współpracownikami i jakie relacje ich łączą ma szczególne znaczenie w przypadku pracy projektowej, czyli pracy w grupach, gdzie od efektywności zespołu zależy sukces danego przedsięwzięcia. Osoby, które lepiej się znają są dla siebie milsze i bardziej pozytywnie do siebie nastawione, lubią razem pracować, a co za tym idzie każde zadanie wykonują lepiej.

Oprócz możliwości zorganizowania krótkiej imprezy, bardzo ciekawą opcją są także całe wyjazdy integracyjne dla firm w okolice Warszawy. Wyjazd sam w sobie powinien stanowić niemałą atrakcją i być swego rodzaju odskocznią od szarej, codziennej rutyny. Dlatego też planując taką imprezę- która też zazwyczaj nie trwa długo, może obejmować weekend lub jeden nocleg z imprezą integracyjną- warto wybierać ciekawe obiekty utrzymane w odpowiednio wysokim standardzie. Już teraz warto odwiedzić stronę https://www.talaria.pl/konferencje/integracja, gdzie znajdziemy ofertę jednego z obiektów, który znajduje się zaraz pod Warszawą. Taki wyjazd pozwala na wzajemną integrację pomiędzy pracownikami, ale też na integrację szefostwa z zatrudnionymi.

Organizujemy imprezę integracyjną- w jaki sposób to zrobić?

Największą zaletą takiego wyjazdu jest to, że daje on wiele możliwości spędzania wspólnego czasu. Jeśli chodzi o plan wyjazdu, warto ułożyć go we współpracy z kimś z obiektu, który wybierzemy. Wiele hoteli ma w tym temacie ogromne doświadczenie, a co za tym idzie osoby tam pracujące same podpowiedzą nam, w jaki sposób będzie można wspólnie spędzić czas na terenie obiektu. Podczas wyjazdu można zorganizować wspólne zajęcia czy też gry towarzyskie, które pozwolą na przełamanie pierwszych lodów. W przypadku wybrania obiektu poza miastem, sam wyjazd integracyjny w okolicach Warszawy powinien być zorganizowany w taki sposób, aby uczestnicy nie musieli zabierać na niego własnego samochodu. Dobrze jest więc zamówić specjalny autokar, który dowiezie ich na miejsce na przykład spod siedziby firmy. Takie rozwiązanie jest bardzo często praktykowane.

Sama impreza również może przyjąć różną formę. Może to być klasyczna impreza z muzyką i dobrym jedzeniem, często też w porze letniej organizatorzy decydują się na wspólne ognisko- zwłaszcza jeśli obiekt znajduje się w pięknym otoczeniu przyrody. Pamiętajmy, że imprezy integracyjne dla pracowników pod Warszawą powinny mieć luźną, pozbawioną stresu atmosferę. Sam obiekt powinien być utrzymany w odpowiednim standardzie, być luksusowy i komfortowy do wypoczynku. Ogromną zaletą takiego obiektu jest też oczywiście basen oraz sauna, a niektóre obiekty dodatkowo posiadają baseny zewnętrzne, z których można korzystać porą letnią.