Jak zintegrować zespół? Czas na imprezę integracyjną

Niestety, nawet w najlepszej firmie można mieć do czynienia z fluktuacją kadr, co oznacza konieczność uruchamiania całego procesu rekrutacyjnego i zatrudnianie nowych osób, które będą godne zaufania i które będą znały się na tym, co robią. Jednakże, w niektórych firmach szczególne znaczenie ma to, kogo zatrudniamy, a raczej to, w jaki sposób ten ktoś odnajdzie się w zespole osób już w danej firmie pracujących.

Umiejętność pracy w grupie jest czymś bardzo ważnym, gdyż obecnie bardzo często w wielu przedsiębiorstwach praca jest organizowana w projekty, do których przydzielona zostaje określona grupa pracowników. Jak można sobie wyobrazić, im lepiej zgrana grupa, tym współpraca może przebiegać lepiej, a tym samym prościej osiąga się wyznaczone cele. Jeśli współpracownicy są do siebie pozytywnie nastawieni, są dla siebie mili i nawzajem się szanują- mogą razem osiągnąć bardzo wiele. Dlatego też warto organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne, które są okazją do tego, aby lepiej się poznać i zbudować nowe kanały komunikacji.

 

Gdzie taką imprezę zorganizować?

 

Może to być jednorazowe, wieczorne wyjście, ale znacznie lepszy efekt może dać impreza wyjazdowa, którą zorganizuje dla nas wybrany hotel- imprezy integracyjne tego rodzaju mogą na przykład trwać cały weekend, kiedy to pomyślimy o jakichś dodatkowych atrakcjach dla uczestników, które to atrakcje mogą dotyczyć regionu, w którym impreza będzie organizowana. Takie spotkania wyjazdowe organizuje wiele renomowanych hoteli o wysokim standardzie, które dodatkowo znajdują się w naprawdę wspaniałym otoczeniu przyrody. Jednym z nich, który na pewno warto wziąć pod uwagę jest Grand Chotowa zlokalizowany w południowo- wschodniej części Polski, będący wprost idealnym miejscem dla kogoś, kto chce poznać województwo podkarpackie. Wyjazd do takiego miejsca jest atrakcją samą w sobie, pewną odskocznią od codziennej rutyny, a nawet pewnym benefitem pozapłacowym dla zatrudnianych przez nas osób. Korzyści płynące z organizacji takiej imprezy mogą być bardzo duże.