Prowadzisz firmę? Jak sprzedać używany samochód?

Kiedy wymieniamy samochód na nowszy, wówczas najczęściej zastanawiamy się na sposobami pozbycia się naszego poprzedniego auta, o ile nie chcemy go komuś podarować wówczas możemy pomyśleć nad następującymi sposobami pozbycia się swojego dotychczasowego samochodu.

 

Sprzedać do komisu

Jeśli samochód jest sprawny i nie jest bardzo stary, wówczas warto zastanowić się na sprzedażą samochodu do komisu aut. Decydując się na takie rozwiązanie kierowcy muszą z jednej strony liczyć się z tym, że stan techniczny pojazdu zostanie sprawdzony przez specjalistę, z drugiej jednak strony transakcja przebiegnie niemal natychmiastowo, a właściciel, który sprzedaje pojazd może liczyć na natychmiastową wypłatę gotówki. Komis, który warto polecić wszystkim, którym zależy na szybkości transakcji to – sprawny skup samochodów.

 

Sprzedać samodzielnie za pośrednictwem portali aukcyjnych

Inną możliwością sprzedaży samochodu jest samodzielne wystawienie auta na aukcję za pośrednictwem jednego z licznych portali aukcyjnych. Wystawiając tam jednak ogłoszenie należy pamiętać, że jest ono płatne, a portal pobierze prowizję od sprzedaży. Aby zainteresować potencjalnych kupujących należy także rzetelnie samochód opisać oraz dodać kilka zdjęć z różnych perspektywy. Należy też pamiętać, że w takich portalach poszukujący zobaczą wiele ofert, które mogą porównać, zatem nie da się w takim miejscu ustalić ceny wyższej niż inni sprzedający.

 

Wystawić za szybę napis „Sprzedam”

Samodzielna sprzedaż samochodu poza internetem, ma tę zaletę, że właściciel samochodu nie ponosi kosztów związanych z prowizją, a cenę może ustalić w oparciu o własne odczucia, a nie w stosunku do konkurencji. Najbardziej tradycyjną formą sprzedaży bez pośrednictwa internetu jest umieszczenie za szybą samochodu kartki z napisem „Sprzedam”, numerem kontaktowym oraz ewentualnie parametrami samochodu. Wadą takiego rozwiązania jest stosunkowo niewielki zasięg, aby go zwiększyć warto parkować samochodem w miejscach ruchliwych i dobrze widocznych.

 

Sprzedać na złom

Bywa i tak, że samochód, którego chcemy się pozbyć jest już w zasadzie wrakiem, wówczas nie ma wielu innych możliwości jak sprzedaż samochodu na złom lub ewentualnie wymontowanie sprawnych części i sprzedanie ich oddzielnie.

 

Jak widać istnieje wiele możliwości sprzedaży używanego samochodu, w Polsce z taką operacją nie będzie wielu kłopotów, bo jak pokazują statystyki Polacy najczęściej jeżdżą właśnie używanymi samochodami, a to oznacza, że popyt na nie jest duży.