Biznesowy dress code – o czym warto pamiętać?

Bardzo wiele pań w ich codziennej pracy ma obowiązek podążania za pewnymi zasadami ubierania się, które stanowią biznesowy dress code. Bardzo mocno ogranicza to dowolność stroju i sprawia, że trzeba odrobinę bardziej świadomie podchodzić do zakupów. Najogólniej rzecz biorąc, chodzi o to, aby wyglądać schludnie i profesjonalnie, szykownie i jednocześnie elegancko. W praktyce jednak często zapominamy o pewnych drobnych kwestiach, które sprawiają, że cały nasz strój nie prezentuje się już tam perfekcyjnie. Co przede wszystkim warto wziąć pod lupę?

 

Dobór odpowiedniej bluzki pod żakiet i marynarkę, a także dobór bielizny

 

Zazwyczaj, powinnyśmy się starać, aby nasza bielizna nie była widoczna, czasem jednak pewne tkaniny mogą powodować, że będzie ona prześwitywać. Nie każda kobieta o tym wie, ale z tego względu, na przykład wybierając bluzki damskie koszulowe w kolorze białym, dużym błędem jest ubieranie do nich białego biustonosza. Pomimo dopasowania tych elementów kolorami, biały biustonosz dość mocno jest widoczny pod taką bluzką, a co za tym idzie lepszym pomysłem będzie biustonosz w kolorze cielistym. Dodatkowo, wybierając bluzki damskie z długim rękawem, zawsze zwracajmy uwagę na to, aby nie były to modele nadmiernie wydekoltowane. Jest to absolutnie niedopuszczalne, aby w biznesowych stylizacjach tak mocno eksponować dekolt.

 

W przypadku doboru odpowiedniej bluzki bezpośrednio pod marynarkę, zawsze pamiętajmy, aby wybierać modele z lepszych gatunkowo tkanin, na przykład z dodatkiem włókien sztucznych, takich jak satyna. To ważne, gdyż takie bluzki damskie z długim rękawem lub krótkim po prostu lepiej się prezentują od zwykłych, bawełnianych podkoszulków.

fot: https://www.niren.pl/pl/c/Bluzki-damskie/60

 

A jakie buty wybrać?

 

W przypadku butów wiele pań staje przed dylematem- czy faktycznie muszą to być szpilki? Z pewnością powinny to być buty na obcasie, jednak raczej odradza się wybierania butów lakierowanych, które uznawane są za bardziej ekstrawaganckie. Odpowiednie będą buty wykonane z miękkiej skóry. Jeśli chodzi o rodzaj obcasa, powinny one być dopasowane do naszej figury, a w największym stopniu do szerokości naszych łydek. Bardzo szczupłe panie, które jednocześnie mają szczupłe łydki, będą dobrze się prezentowały w szpilkach. Panie o nieco bardziej masywniejszej budowie ciała będą wyglądały bardziej proporcjonalnie w butach na słupku, co też sprawi, że będzie się im wygodniej chodziło. Jednakże, ponad tą zasadą jest inna, ważniejsza- jeśli nie umiesz chodzić w szpilach to ich nie wybieraj. Niestety, ciągłe potykanie się o własne nogi wcale nie robi dobrego wrażenia i czasem lepiej wybrać niższe buty, ale równie eleganckie, w których poruszanie się nie będzie nam sprawiało problemów.

 

Pamiętajmy- nasz strój nie powinien odwracać uwagi od tego, co mamy do przekazania podczas ważnych spotkań biznesowych. Źle dobierając ubrania ryzykujemy tym, że same będziemy się czuły źle dopasowane do okoliczności, a przez to bardzo mocno może ucierpieć nasza pewność siebie.